MIKROPIGMENTACJA TRWAŁA ARTYSTYCZNA
Czym jest makijaż permanentny …
Jest to metoda makijażu półtrwałego z dziedziny kosmetyki estetycznej, polegająca na wprowadzeniu pigmentu śródnaskórkowo. Celem makijażu permanentnego jest podkreślenie oprawy oczu, podkreślenie lub skorygowanie kształtu łuku brwiowego oraz podkreślenie kolorytu i wyrównanie ewentualnych asymetrii ust.
Jaki jest cel wykonania makijażu permanentnego i dla kogo ….
Celem jest poprawa, skorygowanie , upiększenie poszczególnych partii ciała, gdyż maskuje różne niedoskonałości urody , podkreślając walory . Świetnie tuszuje różne niedoskonałości skóry jak przebarwienia, plamy czy nawet blizny. Zabieg mikropigmentacji polecany jest osobom mającym zbyt blady, jasny czy nieregularny kształt ust, zbyt wąskich – w niewidoczny sposób delikatnie można je powiększyć, przy ustach, którym brak ładnego konturu ; przy zbyt jasnych czy zbyt wąskich brwiach lub całkowitym ich braku, przy braku rzęs lub ich małym zarysie , przy niekorzystnym kształcie oczu, zbyt małych oczach lub w celu optycznego zagęszczenia linii rzęs. Ogółem mikropigmentacja jest dla osób chcących wyglądać wyraźniej , atrakcyjniej , dla sportowców , osób często korzystających z sauny , a tam również by chcieli wyglądać świeżo, lepiej, dla osób , których codzienne wykonywanie makijażu jest problemem czasowym, osób noszących okulary lub szkła kontaktowe i wiele jeszcze można wymieniać…
O czym należy wiedzieć decydując się na makijaż permanentny ….
Mikropigmentacja nie znika z dnia na dzień . Proces zanikania pigmentu – blednięcia jest uzależniony od wielu czynników jak oddziaływanie promieni UV na naszą skórę, przemiana materii, naturalna chemia skóry, struktura i stan skóry, odcień skóry, głębokość pigmentacji, pielęgnacja skóry po zabiegu. Makijaż permanentny jest makijażem trwałym i jego celem jest poprawienie wyglądu twarzy poprzez podkreślenie oczu, brwi oraz ust. Należy pamiętać , iż nie jest to makijaż wieczorowy. Ma on jedynie podkreślić świeżość i naturalność twarzy. Trudność polega na tym by wyglądać lepiej ale naturalnie. Jeśli chodzi o trwałość makijażu, to jest to okres od roku do kilku lat. Dokładne określenie czasu trwałości pigmentu w skórze nie jest możliwe. Pigment na powiekach i brwiach będzie się utrzymywał dłużej niż na ustach – wynika to z podłoża.
PRZED ZABIEGIEM PIGMENTACJI:
Zabieg odbywa się zawsze po wykluczeniu wszelkich przeciwwskazań do wykonania zabiegu. Następnie w rozmowie określamy potrzeby i oczekiwania do makijażu permanentnego. Dobieramy odpowiednio kolor barwnika. Wykonujemy wstępny rysunek imitujący efekt makijażu trwałego.
ZNIECZULENIE :
Kolejnym etapem jest znieczulenie, które ma za zadanie zminimalizować dyskomfort podczas zabiegu. Próg bólu odczuwalny jest indywidualnie oraz zależny od partii. którą pigmentujemy. Do makijażu permanentnego używamy dwa rodzaje znieczulenia. Przed samym zabiegiem i w trakcie zabiegu, które stosuje się na przerwaną ciągłość naskórka. Gwarantuje to zminimalizowanie bólu, który w większości przypadku określany jest jako niemal nieodczuwalny.
PIGMENTACJA :
Pigmentacja odbywa się za pomocą nowoczesnego, cichego urządzenia na moduły igłowe, którym wprowadzamy mikropigmenty w naskórek. Czas zabiegu zależny jest od miejsca aplikacji oraz cech indywidualnych naskórka ale średnio ok. 2 – 3,5 godz.
PO ZABIEGU:
Po zabiegu skóra jest podrażniona i opuchnięta w zależności od indywidualnej wrażliwości. Zawsze po zabiegu należy odpowiednio pielęgnować skórę preparatami łagodzącymi. Dzięki temu proces gojenia trwa kilka dni , do tygodnia. W przypadku brwi, przez pierwsze 2 dni brwi nie są smarowane preparatem przyśpieszającym gojenie. Okolica brwi przez pierwsze dwa dni powinna być suche – w związku z tym nie myjemy i nie dotykamy. Jedynie w pierwszym dniu przemywamy solą fizjologiczną co godzinę (by przecierać wyciekające osocze). Drugiego dnia nic nie robimy i trzeciego dnia stosujemy krem pielęgnacyjny 3 razy dziennie maksymalnie.
W przypadku powiek okolice oczu można potraktować produktami w postaci żeli łagodzących , z wyciągiem ze świetlika , kasztanowca. Usta po pigmentacji natłuszczamy preparatem pielęgnacyjnym na bazie wazeliny z witaminą E już od pierwszego dnia co ok. 3 godziny. Naturalnym procesem gojenia jest powstawanie w miejscu pigmentacji , tzw. strupków, które złuszczają się w przeciągu kilku dni. Nasycenie powierzchni objętej makijażem trwałym bezpośrednio po zabiegu jest bardzo intensywny. Efekt końcowy osadzenia i przyjęcia się pigmentu widoczny jest po złuszczeniu się strupków i całkowitym wygojeniu miejsca. Nie wolno pod żadnym pozorem usuwać samemu strupków, nie drapać, nie ciągnąć, gdyż w tych miejscach mogą powstać puste miejsca i wraz ze strupkiem możemy usunąć cały pigment. Przez dwa tygodnie po zabiegu nie można korzystać z basenu, sauny, nie można się opalać i złuszczać naskórka. By osiągnąć odpowiednio nasycony kolor w makijażu permanentnym należy wykonać zabieg dopigmentowania po sześciu , a maksymalnie ośmiu tygodniach od pierwszej pigmentacji.
Z upływem czasu pigment pod skórą zaczyna zanikać , blednąć , płowieć. Jest to naturalne zjawisko złuszczania się naskórka , oddziaływania promieni słonecznych czy też stosowania pielęgnacji kosmetycznej. W związku z tym zalecane jest wykonanie zabiegu odświeżającego , które wykonuje się w zależności od potrzeb danego klienta. Średnio efekt zabiegu bez konieczności odświeżenia utrzymuje się od roku do trzech lat.
Makijaż permanentny nie jest makijażem trwałym czyli takim do końca życia, dlatego też należy go odświeżać wykonując zabieg przypominający , który jest zabiegiem odpłatnym stosunkowo taniej o ile jest wykonany w przeciągu maksymalnie 18 miesięcy od ostatniego zabiegu. Jeśli zabieg dopigmentowania przekracza termin 18 miesięcy cena jest liczona normalnie. Zniżki za zabieg dopigmentowania oferowane są wyłącznie stałym klientom naszego salonu kosmetycznego. Osoby , które wykonały wcześniejszą mikropigmentację w innym salonie będą traktowane jakby wykonywały zabieg po raz pierwszy.
Zastrzegamy sobie odmowy wykonania zabiegu makijażu permanentnego. Klienci wymagający korekty w postaci napraw makijażu permanentnego wykonanego wcześniej w innym salonie powinny odbyć u nas wizytę konsultacyjną w celu oceny możliwości naprawy oraz wyceny indywidualnej. Makijaż permanentny jest zabiegiem, który jest przeprowadzany na żywej tkance , na skórze. W związku z licznymi indywidualnymi cechami skóry nie jesteśmy w stanie w 100% przewidzieć jak intensywnie skóra zostanie zapigmentowania oraz na jak długo. Przed zabiegiem u klienta są wykluczane pewne przeciwwskazania jednakże na proces pigmentacji , wpływ mogą mieć również cechy układu immunologicznego, hormonalnego, zażywane leki czy też kondycja zdrowia.
BEZPIECZEŃSTWO:
W celu zachowania wszelkich zasad bezpieczeństwa i higieny :
zabieg wykonuje się zawsze po wykluczeniu przeciwwskazań używa się igieł w postaci sterylnych modułów, będących użytku jednorazowego
pigmenty użyte podczas zabiegu są bardzo wysokiej jakości i czystości, odpowiadają wymogom normy ResAp (2008)1 regulacji z dnia 21.12.2012r. oraz nowemu rozporządzeniu dotyczącemu surowców farmakologicznych z 04/2013r. odnośnie zawartości niklu. Ponadto każdy pigment jest testowany od względem zanieczyszczeń w niezależnym akredytowanym laboratorium. Poddawane są mieszaniu próżniowemu , dyspergencji oraz sterylizacji promieniami gamma. Zupełnie zrezygnowano z dodawania środków konserwujących aby móc wykluczyć nośniki alergii. Pigmenty na których pracujemy nie zawierają tlenków żelaza ,niebezpiecznych barwników AZO, policyklicznych wodorów aromatycznych, zabronionych metali ciężkich , niebezpiecznych aminów aromatycznych wraz z DNELA. zabieg mikropigmentacji wykonywany jest w rękawiczkach jednorazowych i w czystych warunkach pracy z zachowaniem najlepszej higieny miejsca pracy.