Łask, Wola Łaska 72 (os. Przylesie)

pedicure

Opis zabiegu

Moi Drodzy , nie zapominajmy o naszych stopach … w końcu noszą nasze całe ciało 🙂 Warto jest zatem poświęcić dla nich trochę czasu i podarować im odrobinę relaksu, odprężenia i odświeżenia.

Zabieg pedicure jest wykonywany przy pomocy specjalistycznej frezarki podologicznej, która poradzi sobie z każdą stopą. W Salonie A.Z.Prestige nie istenieje coś takiego jak omega !!!

Hyperkeraozy, to najczęstrze dolegliwości i dyskomfort stóp jakie sa spotykane w salonie kosmetycznym. Wtedy niezbędny jest pedicure podologiczny. Są to nadmiernie zrogowaciałe obszary na stopach , które można podzielić na dwa rodzaje : modzele lub odciski.  Takie zgrubienia warstwy rogowej powstają w miejscach najbardziej obciążonych. Nie zawsze może to być ucisk buta. Zdarza się, że odcisk powstaje od urazu mechanicznego lub zbyt intensywnego usuwania warstwy naskórka omegą lub skalpelem. Zgrubienia mogą również powstać od czynników chemicznych , od działania ciepła lub zimna.  Tworzenie takich zrogowaceń – hyperkeratos , to nic innego jak  mechanizm obronny , chcący chronić przed czynnikami zewnętrzymi.

Jak tworzy się modzel ?

Przewlekle działający ucisk na tkanki wyzwala zwiększone ukrwienie skóry właściwej oraz tkanki podskórnej.  W wyniku tego, w tkankach powstaje nadmiar  wytwarzanego ciepła i organizm próbuje usunąć  uszkodzone tkanki . Dochodzi zatem do nadmiernej stymulacji rozrodczych komórek naskóka i powstaje zgrubiała warstwa rogowa. Organizm w ten sposób ochrania na przyszłość skórę przed podobnymi zdarzeniami. Właśnie tak tworzy się modzel. 

Jak się tworzy odcisk ?

Odcisk tworzy się z modzela. Jeśli siła nacisku jest już tak duża , że komórki rogowacieją już w głębszych warstwach skóry i budują twardą masę keratynową.

Modzel jest tylko powierzchniowym zrogowaceniem. W przypadku odcisku , zmianie ulegają także głębsze warstwy skóry.  Odcisk ma najczęściej ostro odgraniczony mniej lub bardziej twardy uwypuklony rdzeń.  Zmiana jest bolesna pod wpływem ucisku.  Odcisk jest utworzony poprzez wchłonięte i zrogowaciałe komórki, które nie mają możliwości przechodzenia do zewnętrznych warstw naskórka.  Hodowany odcisk prowadzi do stopniowego wrastania masy keratynowej w skórę właściwą. Tam natomiast brodawki występujące w skórze właściwej ulegają spłaszczeniu lub przerostowi i deformacji.  Sieć włókien kolagenowych ulega zagęszczeniu . Blisko kości stóp, a zwłaszcza palców ucisk rdzenia odcisku może drażnić okostną i powodować znaczne dolegliwości bólowe.

W Salonie A.Z Prestige wykonywane są  również  zabiegi pielęgnacyjno – upiększające stopy. Począwszy od klasycznego pomalowania paznokci bardzo dobrej w jakości i trwałości lakierami , wykonanie kolorowego frenchu , po zdobienie artystyczne .    

Dla klientów lubiących długo utrzymujące się efekty pięknych paznokci polecam wykonaie lakieru hybrydowego , który w przypadku stóp utzymauje się ponad miesiąc czasu (gdyby nie odrost , można by było nawet dłużej).

Osoby lubiące nieco dłuższe paznokcie lub mające bardzo krótką płytkę która wymaga przedłużenia polecam paznokcie wykonane żelem UV .

Polecam również zabiegi regenerujące i odmładzające na stopy .

Cena zabiegu
Wszystkie zabiegi wyszczególnione są w naszym cenniku - zapraszamy
Masz pytania lub wątpliwości? skontaktuj się z nami lub odwiedź nasz salon
Łask, Wola Łaska 72 (os. Przylesie - obok Dino)
a.z.prestige@interia.pl tel. 601 670 069


  Administratorem Twoich danych jest A.Z. Prestige. Kliknij i dowiedz się więcej o przetwarzaniu Twoich danych osobowych.

  Formularz rezerwacji

   Wybierz zabiegi (max 5)*

   Proponowana data wykonania zabiegu*

   Twoje dane kontaktowe*


   *-pole oznaczone gwiazdką są obowiązkowe


   Administratorem Twoich danych jest A.Z. Prestige. Kliknij i dowiedz się więcej o przetwarzaniu Twoich danych osobowych.