Salon Kosmetyki Estetycznej

mikrodermabrazja diamentowa

Zabieg z użyciem mikrodermabrazji diamentowej jaki korundowej jest nowoczesną metodą mechanicznego złuszczania naskórka, która wykorzystuje bardzo często dermatologia estetyczna. Zabieg w kontrolowany sposób pozwala na powolne ścieranie naskórka warstwa po warstwie , aż do pożądanego poziomu pod stałą kontrolą wizualną. Usunięcie powierzchniowych warstw w naskórku powoduje stymulację i zwiększenie produkcji kolagenu i elastyny w skórze. Stymuluje w naturalny sposób wzrost nowej tkanki , która zastępuje tę tkankę usuniętą. Podczas wykonywania zabiegu w skórze zachodzi wzmożona cyrkulacja krwi, lepsze odżywienie komórek, wzmocnienie mechanizmów ochronnych skóry na czynniki zewnętrzne. Skóra już po pierwszym zabiegu jest dużo gładsza, jaśniejsza, świeża i bardziej elastyczna.  Głębsza mikrodermabrazja spłyca blizny i zmniejsza rozstępy , redukuje lub całkiem eliminuje drobne zmarszczki , zdecydowanie zmniejsza rozszerzone pory skóry i zmniejsza lub całkiem likwiduje przebarwienia. Umiarkowane użycie mikrodermabrazji w połączeniu z kosmetykami przenikającymi głęboko przez naskórek do skóry właściwej pomaga usupełnić poziom naturalnych składników odżywczych, przywrócić aktywność skóry i ją wzmocnić.

RÓŻNICA WYKONANIA MIKRODERMABRAZJI DIAMENTOWEJ A KORUNDOWEJ:

Mikrodermabrazja diamentowa

Wykonanie mikrodermabrazji diamentowej polega na pocieraniu energicznymi ruchami o skórę specjalną głowicą z ostrzami / kryształkami diamentu . Pompa zasysając skórę , podczas tarcia  wciąga martwy , zrogowaciały naskórek . Dzięki temu skóra zostaje skutecznie oczyszczona.  Podczas zabiegu zrogowaciały naskórek jest automatycznie odsysany i przechodzi do osobnego pojemnika jako odpad. Zabieg jest bezinwazyjny , pozwalający usunąć złuszczenia, nierówności skazy, zmarszczki oraz niepożadane przebarwienia skóry. 

  

Mikrodermabrazja korundowa :

W przypadku tego zabiegu urządzenie wytwarza strumień wirowy proszku kryształowego, tzw. korundu (mikronizowane kryształki glinu) z wysoką prędkością wypychany jest w kierunku skóry i jednocześnie jest zasysany martwy naskórek pod umiarkowanie dużym ciśnieniem. Podczas zabiegu tysiące kryształków korundu uderza na każdy milimetr skóry subtelnie pocierając o skórę. Dzięki temu zrogowaciały naskórek i wszelkie znieczyszczenia zostają skutecznie usunięte. Korund stosowany do zabiegu jest preparatem sterylnym. Podczas zabiegu użyty korund wraz ze zrogowaciałym naskórkiem jest automatycznie odsysany i przechodzi do osobnego pojemnika jako odpad.  Skóra po zabiegu może być jeszcze przez kilka godzin lekko zaczerwieniona jednakże każdy reaguje indywidualnie.Zabieg jest szczególnie zalecany dla skór z rozszerzonymi porami i przebarwieniami, ponieważ jest to silniejsza technika złuszczania niż diamentowa , co daje szybsze efekty .

Mikrodremabrazja jest zalecana w szczególności przy zabiegach zapobiegawczych szybkiemu starzeniu się skóry, leczniczych , łagodzących efekty fotostarzenia, usuwania zrogowaceń , prosaków, plam, przebarwień, nierówności skóry, złagodzenia zmarszcek trwałych i usunięcia linii mimicznych, złagodzenia widocznych rozstępów i blizn pourazowych i potrądzikowych.

Zabieg jest bezbolesny. Odczuwają Państwo jedynie delikatne zasysanie skóry. Zabieg ten nie wymaga regeneracji naskórka i rezygnacji z normalnego trybu życia.

EFEKTY:

- natychmiastowa widoczna poprawa stanu i kolorytu skóry

- delikatny efekt rozjaśnienia skóry

- spłycenie i złagodzenie zmarszczek

- poprawa napięcia i elastyczności skóry poprzez pobudzenie

- znaczna regeneracja poszarzałej zmęczonej skóry

- zamknięcie rozszerzonych porów skóry

- częściowa likwidacja zaskórników

-  likwidacja drobnych blizn i zmarszczek

- odnowa komórkowa

- eliminacja nadmiernego rogowacenia

- usunięcie zmian barwnikowych , posłonecznych i starczych

- zwiększenie absorbcji składników aktywnych po zabiegu mikrodermabrazji

WSKAZANIA DO ZABIEGU MIKRODERMABRAZJI :

- łojotok

- rozszerzone pory skóry,

- trądzik zaskórnikowy,

- blizny potrądzikowe,

- przebarwienia,

- płytkie zmarszczki.

PRZECIWWSKAZANIA DO ZABIEGU :

- zakażenia wirusowe , bakteryjne i grzybicze skóry,

- trądzik różowaty

- trądzik grudkowo - krostkowy , ropowiczy

- znamiona naczyniowe,

- tendencje do pękania i rozszerzania naczyń krwionośnych,

- skłonnośc do keloidów czyli powstawania nieprawidłowych, przerośniętych blizn,

- stosowanie niektórych leków przeciwzakrzepowych , przeciwpyłkowych tosowanych przewlekle.

Zabieg mikrodermabrazji można wykonać o dowolnej porze roku pod warunkiem unikania promieni słonecznych przez okres 2 tygodni od wykonania każdego zabiegu. Obowiązkowo w okresie większego nasłonecznienia należy używać kremu z filtrem SPF 50+.

 

 

Copyrights © A.Z. Prestige - salon kosmetyczny
Realizacja: Intellect.pl