Salon Kosmetyki Estetycznej

darsonval

Darsonval , to urządzenie służące do masażu i terapii z wykorzystaniem , tzw. prądów d'Arsonvala .

Iskrzenie występujące przy kontakcie szklanej peloty ze skórą - ozon (O3) czyli inaczej wzbogacony tlen trójcząsteczkowy .

Ma pobudzający wpływ na skórę , na tkanki podskórne i mięśnie, a pośrednio na narządy wewnętrzne.

Ozon wytwarzany podczas użycia Darsonvala ma działanie bakteriobójcze , dezynfekujące, lecznicze.

Ładunki elektryczne powodują rozszerzenie naczyń krwionośnych skóry ,

zwiększają absorbcję substancji leczniczych zawartych w preparatach kosmetycznych stosowanych podczas zabiegu. Wewnątrz peloty wytwarzany jest gaz szlachetny , dlatego jedo zabarwienie jest koloru niebieskawego, niekiedy łososiowego. Oba kolory sa prawidłowe.

 

 

SKÓRA OWŁOSIONA GŁOWY :

Darsonval jest urządzeniem o dość szerokim spektrum działania. Prócz tych powyżej wymienionych przy zabiegach twarzy prąd Darsonvala wykorzystuje się również leczniczo na skórę głowy :

działa bakteriobójczo , zwalcza łupież, pomaga w walce z przetłuszczającą się skórą głowy, pomaga w walce z wypadaniem i osłabieniem włosów oraz łysieniem plackowatym, zamyka łuski włosów - są błyszczące i miękkie. Ponad to likwiduje nadmierne łuszczenie się skóry, małe swędzące zaczerwienienia i plamy, pobudza mikrokrążenie krwi oraz procesy regeneracji i odbudowy naskórka. 

Proponujemy również zabieg na porost i zagęszczenie włosów z użyciem mezoterapii mikroigłowej - poprzez mikro-nakłucia podawany jest preparat medyczny mający na celu znaczną poprawę i wzmocnienie mieszków włosowych. 

 

DO WYKONANIA ZABIEGU Z UŻYCIEM DARSONVALA SĄ PRZECIWWSKAZANIA TJ:

ciąża , metalowe implanty , nadciśnienie , padaczka , choroby układu nerwowego , stany alergiczne skóry , przerwanie ciągłości naskórka.

 

OPRYSZCZKA :

MASZ PROBLEM Z CZĘSTYM POJAWIANIEM SIĘ OPRYSZCZKI ?

POMOŻEMY CI - ZAPRASZAMY NA 5 MINUTOWĄ WIZYTĘ DO SALONU .

 

Prąd D'arsonvala zabija bakterie i grzyby na śmierć. Pobudza procesy odnowy komórek , dotlenia, likwiduje stany zapalne pod powierzchnią skóry .

Prądy D'arsonvala sa prądami wielkiej częstotliwości. Częstotliwość drgań wynosi od 300 do 500 kHz. natężnie jest niskie do 1mA , a napięcie natomiast jest wysokie. W trakcie wykonywania zabiegu na zewnątrz szklanej peloty wyttwarzany jest ozon o działaniu bakteriobójczym. Wewnątrz peloty wytwarzane są gazy szlachetne, przez co pelota świeci na błękitno , czasami łososiowo. Cząsteczka ozonu naładowana jest dodatnio i ujemnie , natomiast bakteria tylko ujemnie. Z różnicy biegunowości cząsteczka ozonu przyciągana jest do bakterii , a konkretnie w kierunku jej błony komórkowej. Białka tejże błony komórkowej zostają uszkodzone , a struktura ściany zostaje przerwana. Komórki ludzkie z tego względu, iż mogą zmieniać potencjał swoich błon i mają strukturę cytoplazmy, bronią się przed atakiem ozonu dzięki szybkiemu wypełnianiu błony komórkowej cholesterolem.

Urządzenie oddziaływuje potrójnie, czyli;

- poprzez utlenianie działa bakterjobójczo , grzybobójczo i wirusobójczo

- dzięki natlenianiu poprawia się metabolizm oraz odżywienie tkanek

- aktywuje system immunologiczny skóry

 

 

Copyrights © A.Z. Prestige - salon kosmetyczny
Realizacja: Intellect.pl