Salon Kosmetyki Estetycznej

ZABIEGI NA STOPY :

Stopy noszą nasze ciało przez cały dzień.

Warto jest zatem poświęcić dla nich trochę czasu i podarować im odrobinę relaksu, odprężenia i odświeżenia.

W Salonie Kosmetyki Estetycznej mają Państwo wiele możliwości związanych z pielęgnacją stóp. Minimum jakie powinno się zapewnić stopom to klasyczny pedicure. Ulżymy zdecydowanie naszym stopom usuwając z nich nadmiar zrogowaciałego naskórka czy różnych hyperkeratoz.

Zabieg pedicure jest wykonywany przy pomocy specjalistycznej frezarki podologicznej, która poradzi sobie z każdą stopą. W Salonie A.Z.Prestige nie istenieje coś takiego jak omega !!!

Hyperkeraozy, to najczęstrze dolegliwości i dyskomfort stóp jakie sa spotykane w salonie kosmetycznym. Wtedy niezbędny jest pedicure podologiczny. Są to nadmiernie zrogowaciałe obszary na stopach , które można podzielić na dwa rodzaje : modzele lub odciski.  Takie zgrubienia warstwy rogowej powstają w miejscach najbardziej obciążonych. Nie zawsze może to być ucisk buta. Zdarza się, że odcisk powstaje od urazu mechanicznego lub zbyt intensywnego usuwania warstwy naskórka omegą lub skalpelem. Zgrubienia mogą również powstać od czynników chemicznych , od działania ciepła lub zimna.  Tworzenie takich zrogowaceń - hyperkeratos , to nic innego jak  mechanizm obronny , chcący chronić przed czynnikami zewnętrzymi.

Jak tworzy się modzel ?

Przewlekle działający ucisk na tkanki wyzwala zwiększone ukrwienie skóry właściwej oraz tkanki podskórnej.  W wyniku tego, w tkankach powstaje nadmiar  wytwarzanego ciepła i organizm próbuje usunąć  uszkodzone tkanki . Dochodzi zatem do nadmiernej stymulacji rozrodczych komórek naskóka i powstaje zgrubiała warstwa rogowa. Organizm w ten sposób ochrania na przyszłość skórę przed podobnymi zdarzeniami. Właśnie tak tworzy się modzel. 

Jak się tworzy odcisk ?

Odcisk tworzy się z modzela. Jeśli siła nacisku jest już tak duża , że komórki rogowacieją już w głębszych warstwach skóry i budują twardą masę keratynową.

Modzel jest tylko powierzchniowym zrogowaceniem. W przypadku odcisku , zmianie ulegają także głębsze warstwy skóry.  Odcisk ma najczęściej ostro odgraniczony mniej lub bardziej twardy uwypuklony rdzeń.  Zmiana jest bolesna pod wpływem ucisku.  Odcisk jest utworzony poprzez wchłonięte i zrogowaciałe komórki, które nie mają możliwości przechodzenia do zewnętrznych warstw naskórka.  Hodowany odcisk prowadzi do stopniowego wrastania masy keratynowej w skórę właściwą. Tam natomiast brodawki występujące w skórze właściwej ulegają spłaszczeniu lub przerostowi i deformacji.  Sieć włókien kolagenowych ulega zagęszczeniu . Blisko kości stóp, a zwłaszcza palców ucisk rdzenia odcisku może drażnić okostną i powodować znaczne dolegliwości bólowe.

PROBLEM Z WRASTAJĄCYMI PAZNOKCIAMI :

Problem z wrastającymi paznokciami ma wiele osób. Są to zarówno kobiety jak i mężczyźni. Na tego typu problem mogę zaproponować specjalistyczne klamry korygujące wrastający paznokieć. Jest to cienki paseczek z tworzywa sztucznego , który przykleja się na płytkę paznokciową. Poprzez ścisłe przyleganie klamry do paznokcia, działa ona elastycznie odciągając brzegi paznokci ku górze, dzięki czemu zapobiega jego wrastaniu w tkankę miękką. Płaska forma klamry nie powoduje żadnego dyskomfortu , ucisku w obuwiu. Jest wodoodporna, mało widoczna i można ją z powodzeniem pokryć kolorowym lakierem.  U osób młodszych często jest tak, że wystarcza jedno założenie klamry do całkowitego jej zejścia ze wzrostem paznokcia. U starszych osób klamry zakłada się wielokrotnie do całkowitego wyeliminowania problemu. W leczeniu wrastającego paznokcia pacjent powinien być systematyczny i stosować się do zaleceń , szczególnie jeśli jest niezbędne założenie kilku klamer , aby paznokieć odzyskał właściwy kształt.

 W Salonie A.Z Prestige wykonywane są  również  zabiegi pielęgnacyjno - upiększające stopy. Począwszy od klasycznego pomalowania paznokci bardzo dobrej w jakości i trwałości lakierami , wykonanie kolorowego frenchu , po zdobienie artystyczne .    

Dla klientów lubiących długo utrzymujące się efekty pięknych paznokci polecam wykonaie lakieru hybrydowego , który w przypadku stóp utzymauje się ponad miesiąc czasu (gdyby nie odrost , można by było nawet dłużej).

Osoby lubiące nieco dłuższe paznokcie lub mające bardzo krótką płytkę która wymaga przedłużenia polecam paznokcie wykonane żelem UV .

Polecam również zabiegi regenerujące i odmładzające na stopy . Są to :

ZABIEG PARAFINOWY :

Zabieg ma na celu zmiękczenie skóry i głębsze jej nawilżenie poprzez zastosowane preparaty przed nałożeniem ciepłej parafiny. Dobrze rozgrzana parafina sprawia , iż serum i maska nałożona na stopy idealnie są wchłaniane w skórę przesuszonych nóg. Parafina działa regenerująco i odżywczo. Po zabiegu stopy są delikatne , miękkie i maksymalnie nawilżone. Dodatkowo ciepło działa korzystnie na stawy.

 

 

ZABIEG REGENERUJĄCO-NAWILŻAJĄCY  :

Polecany dla osób mających problem z suchością stóp. Zabieg ma na celu doprowadzenie do prawidłowej grubości skóry, czyli usunięcie zbędnego naskórka , oczyszczenie paznokci ze skórek,  zrelaksowanie stóp krótkim masażem poprzez wmasowywanie serum regenerującego . Na zakończenie  nakładana jest kremowa maska silnie regenerująca na okres 15 minut. Po zabiegu odczuwają Państwo uczucie lekkości stóp  , zregenerowania , skóra nabiera miękkości  i delikatności. 

ZABIEG NA ZMĘCZONE , OPUCHNIETE STOPY Z ALGAMI  :

Zabieg jest kompleksowym zabiegiem na stopy  . Obejmuje złuszczenie zrogowaciałego naskórka na całej powierzchni stopy, wypielęgnowanie paznokci oraz masaż relaksacyjny stóp na specjalistycznej masce żelowej - chłodzącej z arniką. Maska posiada właściwości antyseptyczne, ściągające , przeciwbakteryjne, i przeciwzapalne. Jest znakomitym preparatem zapobiegającym krzepliwości krwi, pobudzającym krążenie i przyspieszajacym procesy gojenia się. Po masażu relaksacyjnym czas na maskę algową i relaks. Dzięki algom skóra będzie odżywiona, delikatna, miękka, stopy poczują lekkość , a opuchlizna znacznie ustąpi. By uświetnić i dopełnić zabieg na zakończenie wmasowywany jest krem z substancją aktywną oparty na ziołach o właściwościach silnie regenerujących i pielęgnujących skórę.

 

 

 

  

 

Copyrights © A.Z. Prestige - salon kosmetyczny
Realizacja: Intellect.pl