Salon Kosmetyki Estetycznej

MAKIJAŻ PERMANENTNY

 

MIKROPIGMENTACJA TRWAŁA ARTYSTYCZNA

Czym jest makijaż permanentny ...

Makijaż permanentny jest zabiegiem pigmentacji długotrwałej z dziedziny kosmetyki estetycznej. Można go wykonać w przypadku każdego rodzaju skóry zarówno u kobiet jak i u mężczyzn.  Polega on na wprowadzeniu w skórę pigmentu odpowiednio dobraną igłą w zależności od obszaru na jakim jest wprowadzany pigment.

Jaki jest cel wykonania makijażu permanentnego i dla kogo ....

Celem jest poprawa, skorygowanie , upiększenie poszczególnych partii ciała, gdyż maskuje różne niedoskonałości urody , podkreślając walory . Świetnie tuszuje różne niedoskonałości skóry jak przebarwienia, plamy czy nawet blizny. Zabieg mikropigmentacji polecany jest osobom mającym zbyt blady, jasny czy nieregularny kształt ust, zbyt wąskich - w niewidoczny sposób delikatnie można je powiększyć, przy ustach, którym brak ładnego konturu ; przy zbyt jasnych czy zbyt wąskich brwiach lub całkowitym ich braku, przy braku rzęs lub ich małym zarysie , przy niekorzystnym kształcie oczu, zbyt małych oczach lub w celu optycznego zagęszczenia linii rzęs. Ogółem mikropigmentacja jest dla osób chcących wyglądać wyraźniej , atrakcyjniej , dla sportowców , osób często korzystających z sauny , a tam również by chcieli wyglądać świeżo, lepiej, dla osób , których codzienne wykonywanie makijażu jest problemem czasowym, osób noszących okulary lub szkła kontaktowe i wiele jeszcze można wymieniać...

O czym należy wiedzieć decydując się na taki makijaż ....

Mikropigmentacja nie znika z dnia na dzień . Proces zanikania pigmentu - blednięcia jest uzależniony od wielu czynników jak oddziaływanie promieni UV na naszą skórę, przemiana materii, naturalna chemia skóry, struktura i stan skóry, odcień skóry, głębokość pigmentacji, pielęgnacja skóry po zabiegu.  Makijaż permanentny jest makijażem trwałym i jego celem jest poprawienie wyglądu twarzy poprzez podkreślenie oczu, brwi oraz ust.  Należy pamiętać , iż nie jest to makijaż wieczorowy. Ma on jedynie podkreślić świeżość i naturalność twarzy. Trudność polega na tym by wyglądać lepiej ale naturalnie. Jeśli chodzi o trwałość makijażu, to jest to okres od roku do kilku lat. Dokładne określenie czasu trwałości pigmentu w skórze nie jest możliwe. Pigment na powiekach i brwiach będzie się utrzymywał dłużej niż na ustach - wynika to z podłoża.

Jak przebiega zabieg ...

W pierwszej kolejności przeprowadzany jest wywiad z klientem , między innymi omówienie kształtu i dobranie koloru pigmentowanej części ciała (powieki, brwi, usta). W kolejnym etapie jest znieczulane miejsce , które będzie pigmentowane, następnie rysowany ostateczny kształt dla ostatecznej akceptacji przez klienta. Kolejnym etapem jest wprowadzenie do skóry pigmentu odpowiednio dobraną sterylną igłą. Za pomocą profesjonalnego cichutkiego sprzętu wprowadzany jest pigment - na brwiach maluję podcień , ombre lub włoski. Kreskę na górnej powiece wykonuję wplatając w linię rzęs i nieco wyżej według wcześniej ustalonego kształtu z klientem. Dzięki wplecieniu pigmentu w linię rzęs oko zyskuje większej wyrazistości , a rzęsy wydają się optycznie gęstsze. Usta w pierwszej kolejności nabierają odpowiedniego kształtu, konturu, następnie są częściowo lub całkowicie je cieniuję, by wyglądały jak najbardziej naturalnie. Podczas pracy zwracam szczególna uwagę , by makijaż po wygojeniu był najbardziej naturalny, nieprzerysowany i spełniał założenia oraz oczekiwania i sugestie klienta. Po kilku minutach miejsce pigmentowane, znieczulone jest kolejnym specjalistycznym preparatem w celu uzyskania całkowitego komfortu samopoczucia klientowi jak również mnie samej.

Po wykonaniu całej pracy, klient otrzymuje w prezencie specjalny krem pielęgnacyjny do stosowania w domu i zostaje poinformowany ponownie jak należy pielęgnować miejsce pigmentowanego obszaru do czasu całkowitego wygojenia.

Pod koniec pigmentacji i przez pierwszy dzień może występować lekki obrzęk i podrażnienie w różnym stopniu w zależności od wrażliwości. Objawy te szybko ustępują i następnego dnia nie ma przeciwwskazań by pójść do pracy, chyba, że klientowi przeszkadza intensywne zabarwienie ust lub brwi. Intensywny kolor schodzi wraz ze strupkami , których pod żadnym pozorem nie wolno skubać - same muszą odpaść. Trwa to około czterech dni do tygodnia.

Z upływem czasu pigment w skórze zaczyna zanikać i pojaśniać się. Przy słabszych kolorach , mniej nasyconych pigmentach - barwnik będzie zanikał szybciej, dlatego też należy to uwzględnić przy początkowym wyborze kolorystyki.

Nie wcześniej niż po około 30 dniach ale nie później niż po 80 dniach dobrze jest dopigmentować skórę (usta, brwi, powieki) . Przy pierwszej pigmentacji nie zawsze pigment się dobrze osadzi we wszystkich miejscach, dlatego też należy go utrwalić, by dłużej się utrzymał w skórze. Każda wizyta liczona jest osobno.

Jak należy przygotować się do pigmentacji ....

- 10 dni przed zabiegiem nie należy się opalać

- w przypadku osób miewających opryszczkę należy przyjmować Heviran przed i po zabiegu

- dobę przed zabiegiem nie należy pić kawy ani innych napojów zawierających kofeinę lub teinę

- dobę przed zabiegiem nie wolno spożywać alkoholu, narkotyków oraz środków pobudzających

- dobę przed zabiegiem nie wolno zażywać aspiryny ani innych środków o podobnym działaniu

Zalecenia po zabiegu makijażu :

- 14 DNI PO ZABIEGU NIE WOLNO :

opalać się, korzystać z sauny, solarium, basenu, korzystać kosmetyków (w tym kolorowych do makijażu) w miejscu pigmentacji.

- 10 DNI PO ZABIEGU NALEŻY UNIKAĆ KONTAKTU Z ZIMNYM POWIETRZEM (przewiania, jazdy na nartach itp.)

- PRZYNAJMNIEJ PRZEZ PIERWSZE 5-7 DNI NALEŻY UŻYWAĆ TYLKO KREMU PIELĘGNACYJNEGO PRZEZNACZONEGO DO PIELĘGNACJI I REGENERACJI MIEJSCA PIGMENTOWANEGO

W drugim, trzecim dniu naskórek zaczyna się złuszczać, dlatego też ważne jest by skórę w tym miejscu nawilżać otrzymanym kremem i przemywać tylko czystą przegotowaną wodą. Nie wolno drapać i usuwać skórek , należy poczekać aż sama się złuszczy, by nie dopuścić do usunięcia pigmentu wraz ze strupkiem.

Należy mieć na uwadze, iż kontakt ze słońcem, używanie kosmetyków lub innych drażniących substancji można doprowadzić do obrzęku , zakażenia lub zmian w strukturze skóry i barwie świeżego pigmentu.

PRZECIWWSKAZANIA DO WYKONANIA MAKIJAŻU PERMANENTNEGO ...

- przeziębienie, infekcje, podwyższona temperatura

- alergiczne reakcje na preparat

- choroby krwi (hemofilia)

- problemy z podwyższonym ciśnieniem tętnicznym

- często nawracająca opryszczka

- łuszczyca

- infekcje oczu

- cukrzyca

- ciąża, połóg i okres laktacji

- przyjmowanie leków sterydowych

- niektóre rodzaje alergii

MAKIJAŻ PERMANENTNY USTA :

KONTUR Z LEKKIM PRZEJŚCIEM - 2 wizyty : 800,00 zł.

KONTUR Z WYPEŁNIENIEM PEŁNYM - 2 wizyty : 950,00 zł.

MAKIJAŻ PERMANENTNY - KRESKI WOKÓŁ OCZU :

KRESKA GÓRNA - 2 wizyty : 450,00 zł.

KRESKA DOLNA - 2 wizyty : 380,00 zł.

KRESKA DOLNA I GÓRNA - 2 wizyty : 700,00 zł.

MAKIJAŻ PERMANENTNY BRWI :

​METODA PODCIENIA  / WŁOSKOWA  - 2 wizyty : 900,00 zł.

 

Copyrights © A.Z. Prestige - salon kosmetyczny
Realizacja: Intellect.pl